19

Залежність від алкоголізму чи наркоманії— комплексне захворювання, лікування алкоголізму, наркоманії вимагає всебічний підхід при провідній ролі фахівців, компетентних у сфері терапії залежності. На сьогоднішній день реабілітація алкоголізму, наркозалежних визнана найефективнішою як статистично, так і за якістю щодо кожного окремого пацієнта.

Однак реабілітація алкоголізму або наркоманії — це тривалий процес, що вимагає вкладення чималих фізичних, моральних і матеріальних засобів як самого пацієнта, так і його близьких. Нерідко потерпілі від алкоголізму або наркоманії і їх близьке оточення не готові прийняти цю інформацію. Ця неготовність є грунтом для поширення безлічі міфів лікування алкоголізму і міфів лікування наркоманії.

Найпоширеніші міфи лікування залежності, це: лікування на дому, лікування алкоголізму без відома хворого, лікування наркоманії народними засобами, лікування наркоманії гіпнозом, лікування депресії на дому, зняття ломки в домашніх умовах, лікування депресії народними засобами.

Міфи лікування залежностей дають надію на можливість швидкого одужання від алкоголізму або наркоманії, нерідко можна чути про їх ефективність, проте офіційно ефективність і достатність жодного з міфів підтвердження не була. Більш того, спроба реалізувати вищеописані міфи про лікування залежності часто закінчується тільки загубленням ситуації, аж до летального результату.