23

Залежність від опіатів — сама згубна в плані соматичних захворювань і психічного впливу залежність. Опіоїдна залежність надає не тільки найпотужніший психологічний вплив на хворого, залежність від опіатів повністю змінює біохімію секреції гормонів людини, провокуючи гіпосекрецію гормонів ендорфіновий ряду, які відповідають не тільки за можливість отримувати почуття задоволення і задоволення, але і за підтримку дихальних процесів і працездатності серцево-судинної системи.

Найпоширеніші опіати, які застосовуються в якості наркотику — героїн, опій, «ширка», морфій, дезоморфін.

Опіоїдна наркоманія характеризується швидким періодом формування психологічної залежності. Під час вистачає декількох доз вживання для того, що б викликати стійку психологічну залежність.

Складність лікування залежності від опіатів полягає в тому, що опіати формують тривалі порушення біохімії ЦНС і головного мозку, наслідки цих порушень можуть даватися взнаки довгі роки у вигляді депресивних розладів і соматичних захворювань.

Опіати формують стійку фізичну залежність, оскільки дозволяють наркоману випробувати найсильніші почуття ейфорії і щастя, які хворий ніколи не відчував і не зможе випробувати. Швидка толерантність до опіатів вже не дозволяє повернути цих переживань, в слідстві чого доза і інтенсивність вживання опіатів тільки зростає.

Комплексна терапія особистості, лікування опіатної наркоманії в Києві з орієнтацією на мотивацію до досягнення життєвої мети і розкриття особистісних ресурсів — єдиний ефективний метод збереження тверезості від опіатів.