16.1.у

Що таке залежність? Симптоми, прояви та перебіг хвороби.

Что такое зависимостьЗалежність, в тому числі наркотична чи алкогольна — це розлад особистості, виражений у неможливості припинити вживання алкоголю, наркотиків або інших психоактивних речовин. Хімічна залежність, згідно Міжнародної Класифікації Хвороб останній редакції, це хронічне, прогресуюче, невиліковне захворювання, виражене в нав’язливому характері вживання, що приводить до передчасної смерті, не будучи зупинено.

Лікування залежності, лікування наркоманії та лікування алкоголізму, одужання від залежності можливо. Одужання від алкоголізму та наркоманії — це повне припинення вживання будь-яких психоактивних речовин. Невиліковність залежності виражена в тому, що залежний вже ніколи не зможе повернути контроль за вживанням. Проте вивід із запою, зупинка вживання і абсолютна тверезість можливі.

Лікування залежності в Києві, в рамках реабілітаційного центру «Genesis Life» — це комплексний підхід в рамках закритого стаціонару. Залежна людина, потрапляючи в стаціонар «Genesis Life» повністю ізолюється від подразників зовнішнього середовища і не має доступ до вживання а так само залежного поведінки.

Хімічна залежність, алкоголізм чи наркоманія, має три стадії у своєму анамнезі. Кожна стадія характеризується ураженням все більшої кількості сфер життєдіяльності, зміщенням центру волі до вживання.

16.2.у

Перша стадія залежності — це вплив систематичного прийому психоактивних речовин, алкоголю або наркотиків, на психічний портрет особистості. Як тільки епізодичне вживання набуває систематичний характер, можна стверджувати, що людина набуває захворювання хімічної залежності, і воно неминуче починає деформувати психіку й особистість хворого.

Перший симптом захворювання — психологічний нездоланний дискомфорт, викликаний відсутністю можливості вживання, або необхідністю перервати вживання.

16.3.у

Вживання психоактивних речовин, наркотиків або алкоголю безпосередньо відбивається на фізичному стані людини. Придбання соматичних захворювань, пов’язаних з вживанням, порушення нервових реакцій, псіхоемоціонального стану на тлі вживання.

Головний симптом другій стадії — придбання абстинентного синдрому, фізичних і психологічних хворобливих станів, викликаних припиненням вживання речовини. У разі алкоголізму мова йде про похмілля, у разі наркоманії — «ломка», «кумар».

16.4.у

Зважаючи на повний особистісного психологічного та фізичного руйнування життя пацієнта, починають руйнуватися всі сфери життєдіяльності — соціальна, емоційна, фізична і особистісна. Руйнуються соціальні комунікації, проблеми з роботою, навчанням або працевлаштуванням. Порушення сімейних відносин.

Головні симптоми хвороби залежності на третин стадії — виразне моральне і фізичне руйнування особистості хворого, постійна брехня, компульсивний надмірно емоційну поведінку або повна апатичність.

Якщо Ви зіткнулись з проблемою залежності — негайно звертайтесь до фахівців! Зателефонуйте нам прямо зараз, і ми оперативно вирішимо будь-яку ситуацію.