24

Стимулятори — ряд психоактивних хімічних речовин, ефект впливу яких полягає в різкому багаторазовому підвищенні катаболізму, викиду енергетичних ресурсів організму, що виражається в гіперактивності, так само часто стимулюються ейфорійні центри нервової системи, що проявляється у вигляді підвищеної емоційності, загостренні чутливості, стан щастя , задоволення, радості.

Найпоширеніші залежності від стимуляторів — амфетамінова залежність, первітінва залежність, ефедринова залежність, кокаїнова залежність, залежність від солей (синтетичних наркотиків).

Всі ці залежності викликаються безпосереднім впливом наркотиків (амфетаміну, ефедрину, первитина, метамфетаміну, кокаїну, солей) на центральну нервову систему людини. Всі ці наркотики викликають сильну психологічну залежність супроводжувану незворотними розладами на фізичному рівні.

Залежність від амфетаміну на сьогоднішній день є найпоширенішою залежністю від стимуляторів на території СНД. Амфетамінова залежність спричиняє тривалі розлади психіки наркомана. Після тривалого амфетамінового вживання пацієнт потребує тривалої ремісії, що б відновити адекватний чутливість.

Метамфетамін є похідним амфетаміну, характерний більш сильним впливом і ще більш болючими соматичними розладами, що вражають всі органи і системи. З цього лікування метамфетамінової залежності важливо проводити якомога швидше з повним залученням пацієнта в повний курс програми.

Залежність від солей стрімко набирає обертів за останні кілька років, це пов’язано з легкою доступністю наркотику і популяризацією його в мережі Інтернет. Купити солі в Києві можна за допомогою мережі Інтернет, так само продаж солей в Києві здійснюється за допомогою трафаретного реклами, яка рясно поширена на вулицях і площах міста. Лікування залежності від солей — тривалий і необхідний захід, так як вживання солей тягне часто незворотні розлади психіки.

Залежність від первитина стає все менш і менш поширеною, до неї схильні наркозалежні з багаторічним стажем. Первітінова залежність стає все більш рідкісним явищем з огляду на складість виробництва, зберігання наркотиків, важкодоступністю інгредієнтів (прекурсорів). Лікування первітінової залежності важливо проводити якомога швидше, тому що тривале вживання первітину призводить до незворотної втрати чутливості і емоційного фону залежного.

Кокаїнова залежність — екзотичний вид наркотичної залежності в Україні, так як кокаїн є дорогим і важкодоступним наркотиком. Кокаїнова залежність поширена серед молоді багатого прошарку суспільства і рідше середнього класу. Кокаїн викликає сильну психологічну залежність, лікування залежності від кокаїну є болючим і тривалим процесом.